neděle 28. ledna 2018

Dačický gymnastický trojboj

V sobotu 27.1. 2018 se v pěkném prostředí dobře vybavené dačické sportovní haly konal "Dačický trojboj ve sportovní gymnastice a šplhu". Jak název vypovídá, soutěžilo se ve třech disciplínách - na hrazdě, akrobacii a na přeskoku, zvlášť pak byl hodnocen šplh. Náš oddíl vyslal "do boje" a hlavně na zkušenou třináctičlenné družstvo, přičemž Nina Zajícová, Nela Kosová a Eliška Hajnová v kategorii mladších žákyň II. a Jana Tesařová a Tina Batistová v kategorii starších žákyň III. poměřily své síly v trojboji s 53 děvčaty z dalších 4 oddílů - a sice Gymnastika Dačice, Sokol Moravské Budějovice, DDM Budík Moravské Budějovice a Náměšť nad Oslavou. Nutno říci, že se naše děvčata neztratila a podala vyrovnané výkony, které sice v hodnocení jednotlivců nestačily na stupně vítězů, avšak při hodnocení družstev vynesly náš tým na 3. místo! Ve šplhu - na velmi, velmi klouzavé tyči - vyhrála kategorii mladších žákyň I. Valérie Smetanová, 2.místo získala Jana Jiráčková, na 4.místě skončila Natálka Porochoňská, 5. Baruška Kovaříková a 6. Viktorka Šafratová. V kategorii mladších žákyň II. skončily pod medailovými pozicemi Adéla Hodková a Anička Dítková spolu s dívkami soutěžícími v trojboji a v kategorii starších žákyň doplnila dvojici z trojboje ještě Markéta Nováková. Ani tady se dívky však nedostaly na medailové pozice. Děkujeme rodičům, kteří zajistili dopravu dívek  a přispěli k dobré atmosféře na závodech. Dívky si odnesly zkušenost ze cvičení na Reuther podlaze a přeskoku s pérovým můstkem a ve volných chvílích si zacvičily i na air tracku. Fotky jsou k dispozici na tomto odkazu.